Adéla Kišš

 

 

Pohyb pro mě vždy znamenal mnoho, hýbat jsem se začala před 37 lety a nikdy nepřestala. Občas jsem ale zacházela do extrémů a po letech týrání vlastního těla za honbou po štíhlém těle jsem pochopila, že nemusím každý den běhat hodiny na běžeckém pásu, zvedat růžové činky, počítat kalorie a jíst nízkotučné jogurty abych se cítila skvěle. K tomu ovšem vedla dlouhá cesta se sklonem k anorexii.

Chtěla jsem sama sobě pomoci a tak jsem začala studovat to co mě bavilo a ničilo zároveň. Potřebovala jsem vědět, jak to dělat správně. Udělala jsem si kurz Fitness trenéra, později Osobního trenéra, studovala jsem základy bojového umění a od boxu jsem se dostala až k praktikám Thajského Boxu. Prošla jsem učením MovNat a Ido Portal od učitelů pohybu v Londýně.

Od roku 2012 jsem žákem učitele jménem Lee Saxby a snažím se od něj vstřebávat znalost jeho učení. Absolvovala jsem „Vivobarefoot training course” v roce 2013 v Londýně, řadu seminářů a setkání v rámci  „Born to run“ programu. V roce 2019 jsem se stala jako jedna z mála na světě součástí „Functional Foot Map“ praktiků.

Moje běžecká vášeň zůstala ukojena a dlouholetá praxe, kdy mi prošlo pod rukama několik stovek žáků mě naučila tomu, co učím a předávám svým klientům i dnes. Mateřství ve mně otevřelo porozumění k časovým omezením a proto mě dnes vyhledávají především maminky, které chtějí kvalitně zúročit svůj čas pro sebe. 

Své klienty učím jak se starat o svá chodidla a jak se lépe hýbat.