5 KROKŮ KE ZDRAVÉMU CHODIDLU

Úspěch zdravých chodidel stojí na 5 krocích. Na pěti propojených pilířích, které se navzájem ovlivňují a podporují.

Když jeden z nich vynecháte, nebude proces ozdravení chodidel tak kvalitní a rychlý.  
Podívejte se, které to jsou. A zrevidujte si, zda vám některý z nich nechybí nebo nepokulhává…

  1. Správná diagnóza

Vyhledejte odborníka a nechte si udělat analýzu chodidel, aby jste věděli na čem stavět. Nespoléhejte na domněnky, a pokud vám kdysi dali nějakou diagnózu je dobré po nějakém čase zjistit, zda je stále aktuální.

Pokud hledáte ke komu zajít, můžete se inspirovat profesionály, kteří jsou proškoleni u biomechanika Lee Saxby a udělají vám otisk chodidel na plantografu. Vždy je dobré svoji situaci konzultovat s několika odborníky v oboru a vzájemná spolupráce s fyzioterapeuty je vždy přínosná.

2. Vhodná obuv

Analýza chodidel je startovacím můstkem. Dozvíte se v jaké funkčnosti svoje chodidla máte a druhým krokem je nákup kvalitní obuvi právě podle funkčnosti našich chodidel. Každý jsme individuální a chodidla potřebují obuv, která jim umožní přirozenou funkčnost a nebude je v práci omezovat. Obuv je ochranou pro naše chodidla, a tak by jsme k nim měli také přistupovat.

3. Kvalitní ponožky

Málo lidí si uvědomuje jak moc nás ponožky a punčocháče omezují. Pokud bojujeme s vbočenými palci, je potřeba si kvalitní ponožky ohlídat. Je to přeci jen první obal chodidel, který denně oblékáme a stejně jako obuv, nesmí bránit chodidlům v jejich přirozené funkčnosti.

4. Nápravná cvičení

Nestačí si jen zajít pro novou obuv a věřit, že za nás chodidla napraví. Tak lehké to bohužel není. Nemusíme tvrdě dřít, jde tu o nové návyky, které stačí aplikovat do běžného chodu dne.

5. Senzorické pomůcky

Cvičení bez pomůcek je skvělé. Ale je fajn si terapii chodidel i trochu vyšperkovat. Na trhu máme několik velmi kvalitních pomůcek, které tolik místa v kabelce nezaberou a cvičení s nimi vám zpříjemní péči o celé tělo. Protože jak víme u chodidel to nikdy nekončí!

Stavíte na všech nebo na něčem potřebujete zamakat?

Napište si o termín analýzy chodidel a podíváme se na jednotlivé kroky společně.

Těším se na Vás a Vaše 👣

Adela Kiss
Zvedám lidi ze židlí a na pomoc si beru chodidla.Můj příběh si přečtěte zde>>|
  • Nejnovější články
  • Kategorie