50 PLASTICKÝCH OPERACÍ

Pan Milan si mě našel na Linkedin a poslal mi zprávu:

Dobrý den, od dětství mám úraz po popáleninách. Ztráty na obou nohou. Snažím se chodit bez podpory. 🙂 Váš pohled by mě moc zajímal, abych si co nejdéle uchoval možnost chodit bez „francouzek“.

Pan Milan utrpěl popáleniny ve 2 letech a mě jako mámu zajímalo, jak mohlo takhle malé miminko přijít k takovému úrazu.

Zeptala jsem se a přišla odpověď:

Stalo se to, na veřejně přístupném přírodním koupališti. Byla to upravená výsypka hnědouhelného dolu. Došlo ke vzniku tzv. záparu, nad tím rostla tráva a já jsem se do toho propadl. Prostě souhra nešťastných nahod. 🥺 Máma byla ve vodě se starší sestrou. A já jsem se šel asi vyčurat. …

„Těším se se svýma kopýtkama” napsal a tak i přišel.

Musím říct, že tenhle chlapík mě opravdu neuvěřitelně překvapil. Nejen, že jsem před tím opravdu takový případ ještě neměla (a to mě sám varoval), ale dostal mě doslova svým přístupem. Vtipkoval od začátku do konce Analýzy.

Nejen, že se zastavil před plantografem a stál nejmíň dvacet sekund na jednom chodidle, když poslouchal jakým stylem po něm přejít. (A to si vyzkoušejte všichni, že to není žádná sranda ani pro nás, kteří prsty a palce u nohou máme…)

Zmínil, že nejspíš vynechal depilaci chodidel, za což se omlouvá. (Při plastikách se používala tkáň z pozadí a tak to zkrátka roste, kde by jste nečekali…)

A když mu někdo řekne: “ polibte si prdel”, tak si dlaň s chutí políbí se slovy: “s radostí”. (Rozumějte Pan Milan prodělal také několik plastik rukou…)

No, jak už jsem řekla, Pan Milan je dalším člověkem, který dokazuje, že život s jizvami může být stejně veselý jako bez nich.

Můžete si přečíst můj rozbor a doporučení:

Pan Milan přišel v ECO botách, obuv klasická konvenční, podpatek, kožená do špičky, ale ne extrémně úzká.

Když sundal ponožky, trochu se mi sevřelo hrdlo, protože pan Milan má chodidla po pěti desítkách plastik, bez prstů a palců.

Chodidlo má patu, podélná klenba je hodně klenutá a chodidlo končí nad příčnou klenbou jakousi boulí, která je tam přidána plastikou a má tvořit oporu chodidla při odvalu. Pan Milan chodí bez podpory holí, samotná bota mu velmi pomáhá.

Pan Milan má skvělého trenéra, který s ním velmi dobře pracuje. Je vidět i přez košili, že má velmi zpevněný core, aby mu pomohl udržet tělo.

Navrhla jsem a po konzultaci s kolegyní Evičkou Roupcovou dodala:

Masáže chodidla a masírování svalů dolní končetiny

Neuroball na plosku

Práce s jizvami, které mají tendenci se stahovat,hlazení a masáž i na sucho

Výpony s přidržením rukou a bez

Dřepování a kleky na zemi na zvýšení elasticity kotníků

Obuv bych volila funkční obuv styl Joe Nimble nebo Altra pro větší komfort, jako tréninkovou botu

Rozhýbala bych trochu podélnou klenbu, aby více pracovala, ale nevím jak hodně je ztuhlá po všech operacích, bude nutná konzultace s odborníkem

Bylo mi ctí pana Milana poznat, protože je to velmi inspirativní člověk, věřím, že zůstaneme i nadále ve spojení a se všemi odborníky se nám podaří Milanovi pomoci tak, aby nachodil spousty kilometrů se svojí čtyřnohou Amy bez pomoci. A to jsem ještě nezmínila, že chůzí myslím i horskou turistiku… 😉

Jak říkám, je to řízek!!!

Adela Kiss
Zvedám lidi ze židlí a na pomoc si beru chodidla.Můj příběh si přečtěte zde>>|
  • Nejnovější články
  • Kategorie