Online shopy jsou plné nejzdravějších bot pro naše děti, bude to ale stačit?

Dnes už asi každý rodič rozumí tomu, jak důležitou funkci ve vývoji dětských chodidel hraje zdravá obuv. Stačí ovšem pouze zakoupit drahé boty, které splňují všechny požadavky funkční obuvi a pohybový aparát našeho dítěte se bude vyvíjet zdravě?

Žijeme v době, kdy děti sedí víc před obrazovkami displejů, než na větvích stromů. Když jsem vyrůstala já “stará plechovka“, tak jsme si denně hráli s děckama za barákem v lese. Stavěli bunkry z větví a houpali se na pytlech nacpaných slámou. Lezli na stromy u sousedů a s plnými kapsami třešní jsme skákali dolů, když nás někdo chytil.

To už dnes na vesnici, kam se vracím ke svým rodičům nevídám. Vlastně všeobecně dnes nevidím děti společně běhat venku a vymýšlet všechny ty dětský kravinky, jako jsme to dělali tenkrát my.

Je to tím, že jsme my rodiče starší? Neučíme je to? Nejsme jim dostatečným příkladem? Tím to asi není. Já jsem se se svými rodiči také venku nehonila, učili mě jiné věci.

Tak nevím, je to dobou?

Je pravda, že já jsem ještě musela nejdřív všechny kámošky oběhnout, abychom se vlastně daly dohromady. Dnes je to ale snazší! Poslat text na whatsApp nezabere tolik času, a přesto je to jinak.

Nebo je to tím, že u každého domku stojí i úžasné dětské hřiště a tak je jen nevidím na těch společných?

Odpověď na otázku proč se dnes děti hýbou míň nebo jinak, sama nevymyslím. Nechám to na vás.

Jedno je ale jisté. Pouhým nákupem zdravých bot to nikdy nekončí!

A proto; kupujme jim funkční obuv, ale zároveň dbejme na to, aby si ji děti opravdu také dostatečně užili.

Osobně jsem si oblíbila značku BOBUX. Mají krásné kvalitní a funkční botky pro děti a já je začala synovi pořizovat. Vzhledem k ceně jsem si při objednávce říkala, že je to sice investice, ale také je budu moci po nějaké době znovu zpeněžit, až mi z nich syn vyroste. Trochu jsem trnula hrůzou, když si je poprvé umazal, odřel při lezení na strom a totálně ošoupal podrážku když kopal jámu pro bagr. Ale teď jsem šťastná za to, jak je akční. Také vím, že jeho chodidla mají prostor pro správný vývoj a pokud je do jara totálně “oddělá“, tak je mi to fuk a pořídím mu další.

Adela Kiss
Zvedám lidi ze židlí a na pomoc si beru chodidla.Můj příběh si přečtěte zde>>|