Ortopedické vložky do bot ano či ne

Paní Alena nosí ortopedické vložky do bot již 15 let a každý druhý rok si jde nechat udělat nové. Ze zvyku a proto že jí jednou speciální vložky někdo zkrátka doporučil. Jestli vyřešili problém, který tam kdysi byl nevíme, ale jedno je jisté. Paní Alena trpíbolestmi chodidel dál a proto přišla i k nám na analýzu chodidel.

Před analýzou:
❗️Paní Alena má bolesti ve středu polštářků přední části chodidel.
❗️Tlačí ji malíčky, které se vtáčí pod chodidlo.
❗️Má také problémy s kyčlemi.

Nosí „barefoot“ obuv poslední 4 roky a na vložky, jak sama říká; si už zvykla.

⚠️ Vložky byly původně doporučeny pro plochou nohu.

Po analýze:
✅ Z otisků chodidel vidíme, pravý opak plochého chodidla!
✅ Proč tedy stále nosí pomůcku, která už tam nemá co dělat?
✅ Jak se zbavit bolestí chodidla?

Nejsem úplný odpůrce speciálních vložek do bot. Pomáhají, ale nevyřeší problém. Snad proto vám už většinou nikdo neřekne jak dlouho je máte nosit a co se stane, když je vyndáte.

Když to vysvětluji svým klientům, tak je přirovnávám k ruce v sádře. Pokud si zlomíte ruku a budete několik týdnů nosit ruku v gypsu, co se stane až vám sádru sundají. Ruka bude oslabená, budete muset začít pomalu cvičit, dokud se svaly trochu nevzpamatují.

Dívejte se na chodidlo s vložkou do bot stejně. Proto je hned úplně nezatracuji, mnohým by se mohlo přitížit, pokud by je hned vyhodili. Ale postupné zvykání chůze bez speciálních vložek bude skvěle fungovat se společným cvičením chodidel a nošením vhodné obuvi.

Paní Alenu jsme naučili speciální nápravná cvičení a doporučili vhodnou obuv pro její aktivity. Jen prozradím, že na procházky do města si vybrala funkční obuv se silnější podrážkou a bylo jí v ní skvěle.

Jak jste na tom vy?

Pokud řešíte podobný problém jako paní Alena, objednejte se na Analýzu chodidel, kde zjistíte v jaké funkčnosti vaše chodidla jsou právě teď. Protože jenom tak svým chodidlům a pohybovému aparátu opravdu pomůžete.

Krásný den

 

Adela Kiss
Zvedám lidi ze židlí a na pomoc si beru chodidla.Můj příběh si přečtěte zde>>|