Z otisku chodidel čteme:
Pan Jakub je můj muž a nikdy by za mnou na Analýzu chodidel sám od sebe nepřišel. Má to štěstí, že jsem jeho žena a proto dnes už o svých chodidlech ví absolutně všechno. Přesto je stále milovníkem mody a je mu celkem jedno v čem chodí, hlavně, když v tom vypadá dobře.
Samozřejmě podlehl a několik párů začal nosit pro volnočasové aktivity. Pokud šlo o řízení automobilu, minimalistickou podrážku si velmi pochvaloval.
Když ovšem došlo na procházky městem, neustále si stěžoval na bolesti paty a neměl z boty dobrý pocit. Snažila jsem se ho naučit kratším krokům a měkčí chůzi, ale netvářil se šťastně.
Podle prošlapaných vložek z bot je jednoznačně poznat, co se s chodidlem děje. Minimalistická obuv mu prospívala díky asymetrické špičce a rovné podrážce, ale zbytek neměl rád.
Všeobecně vysocí lidé dělají dlouhé kroky a napadají tak těžce na paty. Pata není přizpůsobena k tomu, aby odpružila tyto těžké nárazy a proto se to vše odrazí dál v pohybovém řetězci. Vyzkoušejte si například rychlou chůzi a nemusíte ani měřit 2metry a ucítíte jak s patami bušíte o zem.
Pokud chcete chodit rychle, měli by jste chůzi změnit na běh, nebo potřebujete tlustší podrážku, aby vás paty nebolely.
Proto jsem neskutečně šťastná za nové výzkumy Lee Saxbyho a obuv Sebastiana Bare (Joe-nimble.cz), protože konečně i můj muž může chodit ve funkční obuvi ve které ho nic nebolí a navíc boty vypadají opravdu skvěle.
Spokojená žena a šťastný muž.
A jak to máte vy? Líbí se vám s vaší drahou polovičkou stejné věci, nebo máte rozdílný vkus?